• Nový příkaz .join arena & .join wintergrasp Nový příkaz .join arena & .join wintergrasp
  • GUNSHIP BATTLE - otevření GUNSHIP BATTLE - otevření
  • Armor Penetration - Nyní plně funkční Armor Penetration - Nyní plně funkční
  • Cross Faction Battlegrounds Cross Faction Battlegrounds
  • Transmogrification Transmogrification
  • Unikátní MOUNT-SHOP (Nákup Mounta pro Postavu) Unikátní MOUNT-SHOP (Nákup Mounta pro Postavu)
  • Stav PVP a PVE - Informace o funkčnosti World PVP a PVE Stav PVP a PVE - Informace o funkčnosti World PVP a PVE

JAK NA WOW PROFESE — POSTERUS.CZ — Free WoW Server CZ/SK - Patch 3.3.5a

Jak na WoW Profese ?

Teď něco o Profesích které můžete mít. Říkám předem že můžete mít jen 3 profese + secondary profese.

Mining(těžba minerálů)
Těžba je úžasnou Profesí, která se využívá pro sbírání materiálů pro Blacksmith a Engineering, které jako druhotné Profese nevyžaduje. Můžete jednoduše chodit a kopat suroviny a pak je ostatním prodávat. Místa pro těžení surovin nalézáte při putováním světem. Mnoho hráčů kombinuje Mining s Blacksmithingem nebo Engineeringem. Musíte si ale vybrat, protože kromě Miningu už můžete mít jen jednu další Profesi. Však i dvě Profese si však vyžádají mnoho práce a odevzdání.

Copper Ore-měď
Tin Ore-Cín
Silver Ore-stříbro
Gold Ore-Zlato
Iron ore-Železo
Mithril ore-Mithril ruda
Dark iron ore-tmavá železná ruda
Fel iron ore-Fel ruda
Adamantite ore-adamantium
Cobalt ore-cobalt ruda
Saronite Ore-saronite ruda
Titanium ore-titan

Blacksmithing(kovářství)
Kováři přetvářejí kovové pruty od horníků na zbraně a zbroje. Existuje řada unikátních zbraní a zbrojí, které nelze najít u obchodníků nebo zabitých monster. Mohou je vyrobit jedině mistři Kováři. Kováři mohou vyrobit zbraně a brnění pro Bojovníky a Paladiny nebo
také jiné výrobky k prodeji. Mohou to být třeba speciální brousky, které se používají k dočasnému zvýšení damage zbraní. Mohou také vytvořit několik předmětů, které se využívají jako ingredience pro recepty jiných Profesí, jako je Enchanting.

Enchanting(očarování)
Enchanter používá magické formule, aby jimi dočasně nebo permanentně posílil vlastnosti zbraní, zbrojí a dalšího vybavení. Je také možné ingredience kupovat či dostávat od ostatních hráčů a tak se použití Bylinkářství vyhnout - enchanting není na rostlinkách tolik závislý jako Alchymie. Několik dalších ingrediencí lze získat od postav s jinými skilly, například Rybáře nebo Kováře. Očarování je Profese pro vyšší levely postav, tudíž je její rozvíjení velice náročné. Enchanter sám nevyrábí žádné předměty, místo toho těm stávajícím přidává různé bonusy a dělá je tak lepšími. Vyšších levelů Profese dosáhnete jejím častým používáním na své vlastní vybavení i na výbavu ostatních hráčů. Očarování můžete nabízet za úplatu nebo ho provozovat dobročinně. Přitom je dobré ostatním hráčům vysvětlit, jak přesně Očarovnání funguje a
které by bylo pro jejich vybavení nejvhodnější. Jakmile dosáhnete u této Profese vysokého levelu, stanou se vaše služby velice žádanými. Díky tomu, že hráči často mění své vybavení a výstroj, budete mít vždy práci. S tím souvisí i možnost slušného výdělku. Zároveň má ale Enchantování nevýhodu v potřebě získávat vzácné ingredience, které něco stojí. Tyto ingredience a především Shardy lze získávat z magických věcí (zelených a vyšších) pomocí ability "Disenchant".

Copper Rod
Runed Copper Rod
Silver Rod
Runed Silver Rod
Golden Rod
Runed Golden Rod
Truesilver Rod
Runed Truesilver Rod
Arcanite Rod
Runed Arcanite Rod
Fel Iron rod
Runed Fel Iron Rod
Adamantite Rod
Runed Adamantite Rod
Eternium Rod
Runed Eternium Rod
Titanium Rod
Runed Titanium Rod

Alchemy(Alchimie)
Alchymií se míchají bylinky a vyrábějí se z nich lektvary s různými efekty. Hráč může například vyrobit lektvar pro léčení, neviditelnost, odolnost proti určitému útoku, lahvičky Many, oleje pro pomazání zbraní a spoustu dalších. Lektvary jsou všeobecně žádané, proto je možné si touto Profesí přivydělávat. Nemusíte je ale pouze Prodávat. Pokud budete přátelům své výrobky dávat, můžete se postupem času stát velmi oblíbenými. Alchymistická Profese je užitečná všem povoláním. Bojovníci mohou Alchymii používat k výrobě pomocných kouzel (buffs) a léčivých lahviček. Mágové si zase vyrobí lahvičky na manu a také příslušné buffy.

Herbalism(bylinkářství)
Herbalismus je téměř nezbytnou Profesí pro Alchymii. Různé rostliny se nacházejí po celém světě tak proč si nevybrat tento skill a nemít ve sbírání květin výhodu? Alchymie je výborná Profese, která umožňuje výrobu všemožných lektvarů s různými efekty, které zvyšují různé vlastnosti hráčů. Bylinkářství je ale také důležité pro Profesi Enchanting. Sice ne do takové míry, jako pro Alchymii, přesto se vyplatí tyto dvě Profese využívat zároveň.

Engineering(inženýrství)
Kontstrukéři používají kov a kámen a vyrábějí z nich sočásti k nejrůznějším výbušninám, zbraním, teleskopům, patronám, mechanickým drakům, helmám pro dýchání pod vodou a mnoha dalším zajímavým věcem. Oproti ostatním Profesím vyžaduje Konstruktérství mnoho věcí, aby mohlo být provozováno. Bomby a Dynamity jsou nejčastějšími výtvory Konstruktérského umění. Mnoho Konstruktérských receptů vyžaduje nějaké strojní součástky, než může být výrobek vytvořen. To vyžaduje množství místa ve vašem batohu. Konstruktérství je skutečná zábava a jedná se o opravdu kreativní Profesi. Můžete vyrobit řadu naprosto šílených věciček, které je zábava používat a které pobaví a především pomohou v boji ostatním hráčům.Pokud plánujete stát se Konstruktérem, měli byste být předtím Horníkem. Horník sbírá různé minerální rudy a taví je na kovové pruty. Ty jsou nejdůležitějšími materiály pro výrobky Konstruktéra. Některé recepty Konstruktéra vyžadují také drahokamy, které je možné najít na různých místech - primárně se drahokamy dají získat při těžbě rudy. Obvykle ale většina Konstruktérů drahokamy koupí nebo je dostanou od ostatních hráčů. Některé recepty vyžadují také kůže, které musíte získat od Skinnera. K výrobě všemožných udělátek budete samozřejmě potřebovat ještě řadu dalších všemožných ingrediencí, které budete muset také nakoupit od ostatních hráčů. Některé například lze vylovit pomocí sekundárního Rybářského Skillu, jiné lze najít u mrtvých nepřátel nebo v zamčených truhlách s poklady.

Tailoring(Krejčovství)
Velkou výhodou této Profese je, že není spjata s jinou (sběratelskou) Profesí. Suroviny pro výrobu nalézáte u mrtvých humanoidních nepřátel. Krejčovstí umožňuje hráčům sešít kousky látky a vyrábět z nich zbroje, batohy, košile a jiné oděvy. Krejčí hrají obzvláště významnou roli v guildách, protože mohou všem členům ušít batohy a ti pak mají více místa na své předměty. Krejčí jsou zodpovědní za výrobu ošacení pro kouzelnická povolání. Jsou jimi: Mágové, Priesti, Warloci. Ve vyjímečných případech ale mohou vyrobit předměty i pro ostatní povolání. Na této Profesi se skutečně dobře vydělávat - jakmile se naučíte vyrábět "velkoobjemové" batohy. Nevýhodou je ale nakupování surovin pro výrobu, který bývají dražší, než u jiných výrobních Profesí.

Skinning(Kožešinství)
Kožešnictví umožňuje hráči sbírat kůže a kožešiny z různých zvířat. Kůže a kožešiny se pak dají dále využít v kožedělnictví. Kůže se také používá v Kovářských, Konstruktérských nebo Krejčovských receptech pro výrobu.

Leatherworking(Kožedělnictví)
Tato Profese umožňuje hráčům zpracovat řadu různých kůží a kožešin do kožených brnění nebo do záplat, které jsou potřeba k výrobě kovových brnění na vyšších levelech a zbraní. Kuželuh vyrábí kožené věci především pro tato povolání: Druid, Hunter, Šaman a Rogue.

Inscription(Knihomol) Je to docela chytrý člověk, který stále leží v knížkách (Book of Glyphmastery)

Inscription je další výrobní profesí pomocí které začnete vyrábět nejprve různé svitky a inkousty, později velezajímavé runy (glyphy), pomocí kterých si jiní hráči i vy můžete vylepšit svá kouzla, ale vytvoříte například i sbírku hracích karet či nějaké recepty pro jiné profese. Inscripteři chodí po světě, a pomocí bylinek vytváří jiným hrdinům runy, pocí kterých si oni vylepšují svá kouzla. To vše samozřejmě za menší poplatek. Inscripter pro svou práci potřebuje Scriber Tools, které se dají koupit u každého pořádného prodavače a hlavně tuny bylinek, což znamená že ideální volbou k Inscription je Herbalism.

SECONDARY SKILLS

Cooking(vaření)
Jídlo je ve World of WarCraft používané k léčení postav po boji, aby se mohly vrátit zpět do boje, jak nejrychleji to jde. Vaření není skutečnou Profesí, je ale užitečným sekundárním Skillem a je opravdu sranda ho používat. Během svého putování po světě zjistíte, že stále častěji nalézáte různé druhy masa, které se dají kromě prodeje využít i jinak. Ano, řeč je o skillu Vaření. Pokud jste hráč, který se spoléhá na jídlo, jako léčivý prostředek nebo nemáte přátele se schopností vás léčit, Vaření se pro vás může stát důležitým skillem.

First Aid(první pomoc)
Chcete zachraňovat životy? Chcete zbavovat své přátele otravy a léčit jejich zranění? Staňte se lékařem! Tento sekundární Skill vám umožní vyrábět různé druhy obvazů, které pak můžete použít sami, nebo je poskytnete ostatním hráčům. Lékař vyrobí obvaz a poté ho použije na jiného zraněného hráče. Samozřejmě k tomu potřebujete First Aid Skill. Výhoda, která plyne z tohoto Skillu je jasná - můžete léčit sebe i kohokoliv z hráčů pomocí předmětů, které si vyrobíte z ingrediencí nalezených při zabíjení různých potvor. Buď můžete tyto ingredience nechávat ležet ladem, nebo je zužitkujete pro tento léčitelský skill.

Fishing(rybaření)
Chcete se stát rybářem? Rybaření je minihra, která vám umožní chytit ryby, které se pak dají využít pro Skill Vaření. Můžete se vám ale také podařit chytit rybu, která není k jídlu. Obvykle je pak užitečná k různým Profesím. Občas ale vylovíte i nějaké vybavení, různé srandovní předměty, láhev se zprávou zahajující nový quest nebo vzácné drahokamy a perly. Rybaření není skill pro každého. Zjistíte, že vyžaduje velkou dávku trpělivosti a času, abyste svůj skill zdokonalili na maximum. Zatímco rybaříte, nezískáváte zkušenosti, takže tento skill odsune levelování do pozadí, narozdíl od jiných Skillů. Rybaření je ideálním skillem pro ty, kdo si chtějí jen tak odpočinout a mezitím pokecat se svými přáteli. Pro hráče, kteří milují klid, nabízí hra cestu, při které zároveň nalézají užitečné předměty. Je vhodné u postavy zkombinovat skilly Rybaření a Vaření. Můžete si rovnou uvařit rybu, kterou ulovíte a pak ji prodat jiným hráčům. Výhodou je rovněž schopnost otevírat zamčené tuhly, které se vám může podařit vylovit také.
A jestly jste lovci Achievementů tak tenhle 100% doporučuji.

Se zbytkem hezkého dne Wiop 8)


Diskuse a komentáře:
http://forum.posterus.cz/index.php/topic,11863.msg89796.html#msg89796

Přidáno 16.08.2011 22:29 | WoW Server - Redakce |
Komentare
 - - - Fun WOTLK Rate - - - 100x Rate Quest   80x Rate Kill   60x Skill Chance   30x Rate Item   50x Rate Reputation   15x Rate Money   5-25x Rate Honor
Přepočet AP za: -40h -24m
UPTime:    75d 12h 12m 59s Max. UPT: Max players this UPT: 35 Max players in game:  599
Game Verze: 3.3.5a (12340) RealmList IP: 88.86.110.13 Prům. odezva: 11 / 11 / 11 ms Prům. difftime: 51 / 44 / 44
WoW servery - seznam World of Warcraft serverů